lupus

15 mars, 2020

Nummer 1 av Stabijhoun har skickats

Nu är den klar – vår medlemstidning Stabijhoun nummer 1 för jubileumsåret 2020.

Läs om allt vi har planerat för att fira klubbens 20-årsjubileum – vi hoppas förstås att vi kan genomföra det vi planerat och inte hindras av coronaviruset.

Vi påminner om årsmötet 2020 då det även arrangeras en aktivitetshelg. Läs också om andra planerade aktiviteter under jubileumsåret 2020.

Ett par historiska tillbakablickar på klubbens 20 åriga historia har vi också med i tidningen.

Planeringen för Specialen i Sälen vecka 31 pågår för fullt och vi planerar ett Specialenspecialnummer av tidningen med allt om Specialen. Den planeras komma några veckor innan anmälan till lägret öppnar och bokningen av stugorna öppnar.

Råttan Vincent är med förstås – och berättar om att ha en hund i slyngelåldern i huset denna gång.

Tidningen har just skickats till alla medlemmar vi har e-postadresser till. Är du medlem och har inte har fått tidningen? Skicka din korrekta mejladress till stabyhounklubben.tidning@gmail.com. Är du inte medlem men vill bli det? Skicka ett mejl till vår kassör: stabyhounklubben.kassor@gmail.com.