lupus

16 december, 2021

Nu är den klar – årets sista medlemstidning för 2021

Nu är den klar – Stabijhoun, vår klubbs medlemstidning nr 4 för 2021.

I den kan du bland annat läsa om planering inför årsmöte 2022 och planer för aktiviteter nästa år. En inbjudan till officiell utställning som är planerad till maj finns också i tidningen.

Åsa Holm-Carlsson berättar om en nyhet om utställningschampionat. Linda Bodin berättar om den nya sporten Hoopers och Tina Lundgren låter Vincent berätta svampiga minnen. Åsa Lindfors fortsätter sin serie om allmänlydnad – denna gång handlar det om Passivitet och Aktivitet.

Missa inte vår ordförande Mias artikel om K9 Biathlon och hur hon stolt hon är över att ha lurat med sig klubbmedlemmar i lera och sörja.

Vi önskar alla trevlig läsning och hoppas att alla får en

God Jul och Gott Nytt År

Redaktionen, genom

Caroline

Tidningen har just skickats till alla medlemmar vi har e-postadresser till. Är du medlem och har inte har fått tidningen? Skicka din korrekta mejladress till stabyhounklubben.tidning@gmail.com . Är du inte medlem men vill bli det? Skicka ett mejl till vår kassör: stabyhounklubben.kassor@gmail.com .